23 Oct 2008 12:45

Новые штрафы - с 16 ноября

Неділя 16 листопада стане чорним днем для водіїв усієї України. Адже саме з цієї дати з усіх, чиї руки тримають кермо, будуть брати нові, у десять разів збільшені штрафи.

Відтепер мінімальний штраф буде від 51 до 85 гривень. І його доведеться платити, якщо ви не пристібнулися ременем безпеки або забули одягнути мотошолом. Такий же штраф платитимуть і пішоходи, які порушили правила дорожнього руху.

Але найбільший штраф (від 2 550 до 3 400 гривень) здеруть із того, хто наважиться сісти за кермо напідпитку.

Передбачена ще й низка інших покарань. Наприклад, за забруднення навколишнього середовища передбачений штраф для посадових осіб в сумі від 1360 до 1700 гривень. За експлуатацію автівки, що забруднює повітря, доведеться викласти від 510 до 850 гривень.

А от на пасажирів, що їздять маршрутками, чекає сюрприз. Швидше за все, всі вони матимуть сидячі місця. Адже не кожен водій маршруток захоче віддавати від 170 до 255 гривень - штраф, передбачений за перевезення стоячих пасажирів.

Крім того, автобуси, які їздять на маршруті протяжністю понад 500 км, повинні будуть мати двох (а не одного, як це буває) водіїв. В іншому разі доведеться також сплатити штраф від 170 до 225 гривень.

За порушення водіями маршруток правил зупинки під час посадки чи висадки пасажирів - штраф від 255 до 340 гривень.

Чималеньку суму - від 510 до 680 гривень - доведеться сплатити водієві, який перевозить пасажирів, але не пройшов передрейсового медичного огляду чи контролю технічного стану машини.

Тяжко з новим законом буде тим, хто любить погасати на дорогах. Бо за перевищення швидкості більш як на 20 км/год. доведеться викласти від 255 до 340 гривень, а більше як на 50 км/год. - від 510 до 680 гривень. Крім того для таких порушників передбачені громадські роботи на строк від 30 до 40 годин.

За проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника - штраф від 425 до 510 гривень. Таку ж суму доведеться заплатити тим, звик під час руху балакати по телефону. Однак це не стосується тих мобільних, які обладнані технічними пристроями, що дозволяють вести розмову без допомоги рук.

Якщо автомобіль не застрахований - штраф від 425 до 850 гривень.

Судячи з того, які зміни передбачає цей закон, водіям буде несолодко. Адже окрім того, що в кілька разів зростуть штрафи, для неслухняних водіїв вигадали й інші покарання.

Варто відзначити, що штрафи будуть доповнені громадськими роботами.

Тобто тепер порушник, у вільний від роботи чи навчання час повинен буде виконувати безоплатні суспільно корисні роботи. Які саме, у законі не сказано, але зазначено, що вид робіт визначатимуть органи місцевого самоврядування.Призначатимуться вони судом на строк від 20 до 60 годин. Але працювати змусять не більш як чотири години на день. Громадські роботи не виконуватимуть інваліди І або ІІ групи, вагітні жінки, жінки, що старші 55 років та чоловіки, що старші 60 років.

За окремі порушення Правил дорожнього руху буде застосовуватись стягнення у вигляді адмінарешту. Таке покарання чекає на тих, хто повторно користується несправним транспортним засобом, у тому числі таким, що здійснює перевезення пасажирів; тих, хто хильнув перед поїздкою чарчину, прийняв лікарські препарати, що знижують увагу та швидкість реакції, або вжив наркотики.

Адмінарешт загрожуватиме і тим, хто залишив місце ДТП; тим, хто порушив правила і спричинив аварійну ситуацію чи пошкодив інші транспортні засоби, вантажі, автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди чи інше майно; а також тим, хто ухилявся від відбування громадських робіт.

Законом передбачене і тимчасове вилучення талону про проходження державного технічного огляду або ліцензійної картки на транспортний засіб. Втратити ці документи на машину може той, хто керує автівкою, що має технічні несправності.

Документи заберуть через несправні гальма, рульове управління чи тягово-зчіпний пристрій; а також через несправні фари (за темної пори доби) чи інші технічні несправності та через несвоєчасне проходження державного технічного огляду.

Тимчасово забрати ліцензійну картку можуть і при порушенні правил перевезення пасажирів чи вантажів. До цих порушень належать відсутність відмітки у дорожньому листі про проходження щозмінного передрейсового медичного огляду та перевірку технічного стану транспортного засобу, відсутність посвідчення водія відповідної категорії, а також вихід в рейс одного водія, який перевозитиме пасажирів на відстань понад 500 км.

Якщо у авто знайдуть технічні несправності, помітять, що машина не зареєстрована або не перереєстрована, без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу, то такий транспортний засіб заберуть на арешт майданчик.

Таке ж покарання передбачене за керування транспортними засобами з підробленими номерами агрегатів та підробленими документами, без документів чи у нетверезому стані.

Крім того, законом передбачена фіксація порушень спеціальними технічними засобами фото- і кінозйомки, відеозапису, що працюють в автоматичному режимі.

При цьому, протокол про адміністративне правопорушення не складається. Постанова про правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до відповідальності. Копії постанови та зафіксованих на фото чи відео матеріалів надсилаються порушникові протягом трьох днів з дня винесення вказаної постанови.

Особлива увага звернена на керування транспортним засобом напідпитку, під дією наркотиків або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

За таке правопорушення передбачено кілька покарань.

Зокрема, якщо водія у такому стані спіймали вперше, йому загрожує штраф від 2 550 до 3 400 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років, або громадські роботи на строк від 40 до 50 годин, або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб.

Якщо протягом року цього водія спіймають ще раз, йому загрожує позбавлення права керування на строк від 2 до 3 років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або громадські роботи на строк від 50 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб.

За такі дії, вчиненні двічі протягом року, передбачають позбавлення права керування транспортними засобами на строк до 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу.

Позбавити без посвідчення водія можна за повторне використання несправних транспортних засобів, у тому числі тих що здійснюють перевезення пасажирів; за керування у нетверезому стані, під дією наркотиків або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також за відмову від огляду; за створення аварійної обстановки.

Крім того права заберуть, якщо не зупинитися на вимогу міліції, якщо порушити правила проїзду залізничного переїзду і спричинити аварійну ситуацію, або якщо порушити правила дорожнього руху і пошкодити транспортний засіб, вантаж, дорогу чи інше майно.

Два положення нового закону набувають чинності трохи пізніше.

Зокрема з 1 січня 2009 року передбачається стягнення подвійної ставки штрафу за порушення правил дорожнього руху у разі, якщо його не сплатили у встановлений термін. Крім того з 1 січня 2010 року запроваджується державна реєстрація мопедів.

Подробнее о штрафах - http://kiev.pravda.com.ua/publications/48ff2d5e57863/

Comments

snickers
snickers 23 Oct 2008 12:49
как ВАм такое: "А от на пасажирів, що їздять маршрутками, чекає сюрприз. Швидше за все, всі вони матимуть сидячі місця. Адже не кожен водій маршруток захоче віддавати від 170 до 255 гривень - штраф, передбачений за перевезення стоячих пасажирів." ?!? - покажите мне в час пик хоть одну маршрутку не набитую полностью....

или вот такое:

"За порушення водіями маршруток правил зупинки під час посадки чи висадки пасажирів - штраф від 255 до 340 гривень."
osa
osa 23 Oct 2008 22:02
ну... у нас же так - законы - одно, а следить за выполнением - другое дело.

К примеру - на окружной, в районе обойного - нельзя парковать машины перпендикулярно к дороге, есть только параллельная разметка. Так нет же - парковщики спокойно себе паркуют, несмотря на то что этим ежедневно создают такой себе затор именно в этом месте окружной. И нихто ж не контролирует...

Я ваще удивляюсь - зачем гаишникам ловить машины за превышение скорости, когда спокойно можно оформлять штрафы за неправильную парковку на каждом шагу.
GeoRgiY
GeoRgiY 17 Nov 2008 12:32
Увеличение штрафов я приветствую, огорчает только одно - те кто нарушал и реально может оплатить штраф - будут по прежнему безнаказаны, а все шишки будут доставаться обычным шоферам...
Back to Top