09 May 2017 20:12

Цікаві факти про час

Цікаві факти про час

     Ні для кого не секрет, що на нашій планеті існує багато часових поясів, які у деяких місцях розташовуються досить умовно і неординарно. Ось декілька цікавих фактів з цього приводу.

     1. Мінливе теперішнє
     Лінія зміни дат – це умовна лінія, яка проходить у Тихому океані по 180-му меридіані. Перетинаючи цю лінію із заходу на схід, можна повернутися на 24 години назад – у "вчора", а при русі зі сходу на захід потрапити на добу вперед – у "завтра". Тут "теперішнє" ефемерне, як ніде на планеті.
     2. Захід Сонця тут опівночі
     Китай – одна з найдовших країн у світі: 5700 км із заходу на схід. До революції 1949 року держава поділялася на п’ять часових поясів.
     Але Великий керманич вирішив, що це пахне сепаратизмом, і ввів у всій країні єдиний час – пекінський. Тому, наприклад, у Тибеті захід сонця "спізнюється" на п’ять годин: сонце сідає опівночі.
     3. Крок довжиною у 3,5 години
     Перетинаючи афгано-китайський кордон, годинники потрібно переводити відразу на 3,5 години вперед. У світі немає більше місця, де один крок займав би стільки часу.
     4. Звивистий час
     Гімалайську гірську гряду недарма вважають містичним місцем. Цієї точки зору дотримуються не тільки просвітлені мудреці і філософи, але і звичайні географи. Гімалаї перетинають кілька країн з різними часами. В результаті мандрівникові, який вирішив пройти всі 1000 км по цій гряді, належить шість разів переводити годинник: на індо-непальському кордоні – на 15 хвилин вперед, на непало-індійському – на 15 хвилин назад, на індо-китайському – на 2,5 години вперед, на китайсько-бутанському – на 2 години назад, на бутано-індійському – ще на півгодини назад, а на індо-м’янмському – на годину вперед.
     5. З четверга у середу
     Острови Ратманова (Росія) і Крузенштерна (США) розділені лише чотирма кілометрами моря. На звичайному моторному човні подолати цю відстань можна за 15-20 хвилин. Та не все так просто. За Гринвічем, острови розділяє рівно 21 година. Тобто якщо на острові Ратманова південь четверга, то на острові Крузенштерна – третя година дня середи.
     6. Догори ногами відносно Англії
     Індія вибрала собі п’ять з половиною годин різниці з Гринвічем. Британці знають: "Якщо ти в Англії, поверни годинник догори ногами і побачиш, яка зараз година в Індії".
     7. Зустріч трьох поясів
     У маленькому селищі Раякоскі, яке розташоване на кордоні Фінляндії, Норвегії і Росії, зустрічаються відразу три часових пояси: коли у Росії південь, у Фінляндії – 11 година ранку, а в Норвегії – 10.

Comments

No comments yet. Post your comment first!

Back to Top